Jesteś: » Start » Ogłoszenia » Informacje

Zaproszenie na Jubileusz Młodzieży – Niedziela Palmowa 2011

Zaproszenie Biskupa Tarnowskiego do udziału w obchodach diecezjalnych Światowych Dni Młodych, które będą miały miejsce w Tarnowie, w Niedzielę Palmową.

Drodzy Młodzi!
 
Z woli Ojca Świętego Jana Pawła II, przyjaciela młodzieży, Niedziela Palmowa przeżywana jest w Kościele jako Światowy Dzień Młodzieży.
Zasadniczym celem Dni Młodzieży jest skupienie wiary i życia każdego młodego człowieka wokół osoby Jezusa, tak, aby On stał się trwałym punktem odniesienia oraz prawdziwym światłem dla każdej inicjatywy i dla wszelkich działań…” – napisał Jan Paweł II.
W atmosferze świętowania jubileuszu naszej diecezji i w przededniu beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła II, odczytując na nowo Jego wezwanie, zapraszam młodzież naszej diecezji do Tarnowa w dniu 17 kwietnia na wspólne świętowanie Niedzieli Palmowej, która będzie równocześnie Diecezjalnym Jubileuszem Młodych.
Przyjmijcie wezwanie pielgrzymowania do stolicy diecezji, aby dać świadectwo Waszej wiary i miłości do Chrystusa i Jego Kościoła; aby jako młody tarnowski Kościół dać świadectwo, że pragniecie Chrystusa uczynić głównym punktem odniesienia Waszych planów i marzeń na przyszłość. Zapraszam was wszystkich! Nie może na tym modlitewnym spotkaniu zabraknąć młodzieży ze szkół katolickich, ze szkół noszących imię Jana Pawła II oraz imiona świętych i błogosławionych oraz młodzieży z grup apostolskich.
Światowy Dzień Młodzieży w wymiarze naszej diecezji rozpoczniemy o godz. 1000 w ogrodach Ojców Bernardynów. Tam, po zawiązaniu wspólnoty, w duchowy klimat spotkania wprowadzi nas zespół ewangelizacyjny Stróże poranka. Następnie wyruszymy ulicami Tarnowa, aby przeżyć nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Kulminacyjnym punktem naszego uroczystego zgromadzenia będzie Eucharystia sprawowana wraz z Waszymi duszpasterzami w Bazylice Katedralnej. Po Mszy św. zapraszam Was na agapę na tarnowskim Rynku.
Moi Drodzy!
Niech Tarnów w Niedzielę Palmową stanie się miejscem, gdzie zapanuje święto młodości i wiary. Niech udzieli się Wam entuzjazm jerozolimskich dzieci i młodzieży; entuzjazm, jaki towarzyszył uroczystemu wjazdowi Jezusa do Jerozolimy. Niech nasze spotkanie stanie się wydarzeniem, które „…da młodym sposobność wspólnego wyznawania i głoszenia wiary w Chrystusa z coraz większą radością”.
Na radosne pielgrzymowanie do Tarnowa i świętowanie młodości Kościoła z serca Wam błogosławię: W Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego!
 
                                                                 †Wiktor Skworc
                                                                BISKUP TARNOWSKI
 
Tarnów, 10 marca 2011 r.

Dodano: 2011-04-10,
Autor: Administrator
« powrót do poprzedniej strony
Z życia parafiiOgłoszenia LinkiKontakt
Copyright Parafia Męcina 2010